Колектив ПрАТ «Запоріжтрансформатор» вкотре звернувся до президента України П. Порошенко з кричущим питанням про порятунок підприємства - єдиного українського виробника трансформаторного обладнання

Колектив ПрАТ «Запоріжтрансформатор» вкотре звернувся до президента України П. Порошенко  з кричущим питанням про порятунок підприємства - єдиного українського виробника трансформаторного обладнання

7 лютого групою народних депутатів Запорізького краю на 10 сесії  8 скликання було зареєстровано законопроект 10011, що має внести зміни до Податкового кодексу та відмінити дискримінаційні умови для вітчизняного виробника,   згідно яких операції по ввозу на територію України трансформаторів звільнюються від ПДВ (нагадаємо, наприкінці 2018року Перехідні положення Податкового кодексу, що звільнюють митні товари від ПДВ,  було доповнено кодом УКТ ЗЕД 8504230000- трансформаторами з рідким діелектриком потужністю понад 10 000кВа).

Керівник профільного комітету податкової та митної політики Ніна Южаніна обіцяла найскоріше розглянути законопроект на комітеті та особисто сприяти найскорішому просуванню законопроекту та винесенню його на розгляд Верховної ради на сесії. Проте , не дивлячись на проведення засідань у зазначеному комітеті, згаданий законопроект на них не розглядався  та досі залишається неопрацьованим жодним з комітетів.  30-денний строк, у який усі задіяні комітети  мали розглянути поданий законопроект, вийшов 11 березня.

ЗТР у своєму зверненні до президента України наголошує на неприпустимість халатного відношення та ігнорування злободенного питання щодо збереження конкурентних позицій та рівних умов на ринку для стратегічного підприємства енергетичної галузі України, що як наслідок призведе до соціальної нестабільності регіону та втрати більш ніж 2 тисяч робочих місць.   Також у зверненні є посилання на тези, що лунали від президента 27.02 в рамках робочого візиту на засіданні Ради регіонального розвитку Запорізької області, де Президент неодноразово підкреслював, що Запоріжжя завжди було та є центром української економіки, флагманом енергетики, а також  на той факт, що настав час для вирішення існуючих соціальних проблем та боротьби з бідністю.

Нажаль, наразі ми бачимо зовсім іншу тенденцію. Гасла щодо підтримки економіки та передвиборчі обіцянки щодо кращого життя лунають звідусіль. Проте, жодного кроку щодо вирішення законодавчої помилки , яка може призвести до знищення флагмана українського трансформаторобудування, вітчизняного виробника з безперервною 70-тирічною успішною історією та референціями поставок до 78 країн світу, не зроблено. Популізм залишається популізмом.  Підприємство закликає президента підтримати ініціативу депутатів Запорізького краю та дати хід зареєстрованому законопроекту. Питання збереження українських підприємств, якто ПрАТ «Запоріжтрансформатор», має бути стратегічним питанням напрямку економічного розвитку України та  першочерговим завданням  Уряду та президента України.

12.03.2019

Підпишіться на розсилку новин